ارسال به دوستان نسخه چاپی
پنج شنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷ -


  
اجرای 21 طرح سرمایه گذاری صنعتی با مشارکت ایدرو و بخش خصوصی
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شش ماهه نخست سال جاری به منظور توسعه سرمایه گذاری های صنعتی ، 21 طرح سرمایه گذاری صنعتی با مشارکت بخش خصوصی را در دست اجرا دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرامیران به نقل از خبرگزاری موج، اعتبار مورد نیاز این طرح ها مبلغ 15 هزار و 816 میلیارد ریال می باشد که تا کنون بالغ بر 345 میلیارد ریال برای آنها از منابع این سازمان جذب شده است.
همچنین ایدرو در این مدت برای 23 طرح صنعتی با پیش بینی اعتبار مورد نیاز 232 هزار و 63 میلیارد ریال با بخش خصوصی تفاهم نامه تبادل کرده و هفت طرح با سرمایه گذاری 23 هزار و 285 میلیارد ریال نیز برای همکاری با بخش خصوصی تصویب شده است.

مدیریت و اجرای پروژه های صنعتی
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شش ماهه نخست سال جاری در بخش نفت و گاز جمعا به مبلغ 336 میلیون دلار، در پروژه های بخش ریلی به مبلغ دو هزار و 333 میلیون دلار و در سایر موارد 84/6 میلیون در مناقصه شرکت کرده است.
همچنین در این مدت ایدرو به تکمیل و تحویل هفت پروژه پیمانکاری در زمینه های مختلف صنعتی با اعتباری معادل یک هزار و 623 میلیارد ریال و 3/3 میلیون دلار پرداخته و 96 پروژه پیمانکاری با اعتباری بالغ بر 86 هزار و 478 میلیارد ریال و 8/63 میلیون دلار و 56/17 میلیون یورو را در دست اجرا دارد.

طرح های سرمایه گذاری از منابع سازمان(شرکت های تحت پوشش)
همچنین در شش ماهه نخست سال جاری در بخش توسعه سرمایه گذاری های صنعتی طرح ساخت تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی در گچساران با جحم سرمایه گذاری 106 میلیارد ریال توسط ایدرو به پایان رسید و سرمایه طرح تعمیر داک شناور نیزبه میزان دو میلیارد ریال افزایش یافت.
این گزارش می افزاید سه طرح با حجم سرمایه گذاری پنج میلیارد و 329 میلیارد ریال فعال هستند که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از محل منابع سازمان تا کنون 984 میلیارد ریال برای این طرح ها جذب اعتبار کرده است.
بر این اساس توسعه سرمایه گذاری با تاکید بر توسعه ظرفیت های بخش خصوصی و جلب و جذب مشارکت سرمایه گذاران خارجی در طرح های سرمایه گذاری، یکی از محورهای اصلی برنامه سازمان است و
برای مشارکت با بخش خصوصی و شرکت های خارجی و تشویق آنها برای سرمایه گذاری اقدامات مناسبی در شش ماهه نخست سال جاری انجام شده است.

اتمام 24 پروژه سرمایه گذاری صنایع نوین
همچنین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شش ماهه نخست سال جاری 24 پروژه سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته را با اعتبار 35 میلیارد ریال به اتمام رسانده است.
بر اساس این گزارش ایدرو در 65 پروژه پژوهشی در این بخش با اعتبار 66 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.
در این مدت 9 قرارداد برای پروژه های پژوهشی با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال توسط این سازمان منعقد شده که شامل دو طرح کارآفرینی و سه طرح نوآوری هر کدام با اعتبار چهار میلیارد ریال و چهار طرح در مراکز SBDC با اعتباردو میلیارد ریال می باشد.

توسعه سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته
این گزارش می افزاید سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران 14 طرح سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته را با اعتباری بالغ بر دو هزار و 563 میلیارد ریال در دست اجرا دارد و تا کنون چهار طرح سرمایه گذاری با اعتبار 286 میلیارد ریال را نیز به بهره برداری رسانده است.
طرح های سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته به بهره برداری رسیده توسط این سازمان طی شش ماهه اول سال جاری در حوزه های مواد جدید، طرح تولید مبردها( فاز اول) با اعتبار 112 میلیارد ریال، بیو تکنولوژی، طرح تولید کود بیوتکنولوژیک با اعتبار 23 میلیارد ریال و فناوری اطلاعات، مخازن داده ها و کسب و کار هوشمند و برج الکترونیک شیراز به ترتیب با اعتبار سه و 149 میلیارد ریال بوده اند.
همچنین در نیمه نخست سال جاری شش تفاهم نامه برای اجرای طرح های سرمایه گذاری توسط ایدرو تبادل شده، 13 طرح سرمایه گذاری نیز با مشارکت بخش خصوصی تهیه و تدوین شده است و سه طرح با اعتبار 145 میلیارد ریال و هفت میلیون دلار در حوزه صنایع مختلف پیشرقته به تصویب رسیده است.

ایدرو استاندارد مشاغل و مهارت ها را تدوین کرد
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در نیمه نخست سال جاری اقدام به فعالیت های پشتیبانی در سازمان کرده است.
بر اساس این گزارش ایدرو در شش ماهه نخست سال جاری به تدوین استاندارد مشاغل و مهارت ها و استخراج و تصویب استانداردهای آموزشی مشاغل سازمانی منبعث از استانداردهای مهارت شغلی مصوب و تطبیق وضع آموزشی پرسنل با استانداردهای آموزشی مشاغل پرداخته است.
همچنین انجام اقدامات اولیه برای شروع فاز دوم پروژه هوش تجاری، نصب سیستم کانون ایده های صنعت، انجام تست و آموزش تحویل به کاربران، پیاده سازی سیستم مدیریت پروژه تحت وب مبتنی بر راهکار مایکروسافت پراجکت سرور و توسعه و پشتیبانی زیر ساخت های شبکه و سخت افزارها از سایر فعالیت های این سازمان در مدت یاد شده بوده است.

فعالیت های مطالعاتی و برنامه ریزی
همچنین اهم فعالیت های انجام شده در زمینه برنامه ریزی و ارزیابی برنامه ها توسط ایدرو در نیمه اول سال 88 عبارتند از نهایی کردن و ابلاغ برنامه سال 88 سازمان، انجام اقدامات اولیه در جهت تدوین برنامه سال 89، تهیه و تنظیم گزارشات عملکرد سازمان در مقاطع زمانی مختلف، بررسی برنامه استراتژیک هشت شرکت تحت پوشش و اعلام نتایج به معاونت های مرجع.
از سوی دیگر تدوین گزارشات مدیریتی بررسی علل افزایش هزینه های سرمایه گذاری طرح های صنعتی ، تحلیل روند سرمایه گذاری و اشتغال و نظارت بر پروژه استقرار انبار داده ها و هوش تجاری در راستای به کارگیری سیستم های هوشمند گزارش گیری و اقدام در جهت گردآوری اطلاعات مربوط به رتبه بندی شرکت های سازمان نیز در این مدت توسط ایدرو صورت گرفته است.

توسعه منابع انسانی
از آنجاییکه یکی از تنگناهای توسعه صنعت کشور کمبود مدیران کارآمد و دارای بینش استراتژیک است، لذا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برنامه های خود را به گونه ای تدوین کرده است که ضمن حمایت از بهبود عملکرد مدیریت در تغییر محیطی و سازمانی، قابلیت و توانایی های مدیران را برای ایفای نقش های آتی توسعه دهد.
اهم فعالیت های انجام شده توسط ایدرو در شش ماهه نخست سال جاری در این زمینه شامل ورود اطلاعات 467 نفر و ویرایش اطلاعات یک هزار و 806 نفر در بانک اطلاعات مدیران به عنوان بزرگترین سامانه اطلاعات مدیران بخش صنعت، تدوین مدل مفهومی قابلیت ها و شایستگی های رهبری اثر بخش برای بنگاههای جهانی، برگزاری دوره های آموزشی، برگزای دوره های مدیریت به صورت E-Learning برای 272 نفر، برگزاری دوره آموزشی پیاده سازی ایزو 10015 به مدت دو روز در ستاد، مستند سازی مدیران ایدرو، ارزیابی عملکرد ادواری اعضای هیات مدیره شرکت ها و طراحی و راه اندازی پایگاه بهینه کاوی توسعه منابع انسانی می شود.

خبرگزاری موج ۳۰ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۲۸
 نظر بازدید کنندگان محترم  

نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
عنوان : *
تو ضیحات :
*
* :  ضروری

 

صفحه نخست | اخبار صنایع کانی غیر فلزی | تازه های علمی | صنایع | خبرگان و متخصصین  | صنایع کانی غیر فلزی در بورس | فرصت های سرمایه گذاری | کتب، نرم افزار و نشریات | تاریخ هنر شیشه و سرامیک  | سمینارها و نمایشگاهها | مناقصات داخلی | قوانین و مقررات | فرهنگ واژه ها | گالری عکس | استانداردها | اطلاعات بازار | بانک اطلاعات سیمان | بانک اطلاعات  | بانک اطلاعات شیشه | تولید کنندگان سیمان | خدمات RSS | تولید کنندگان شیشه | بانک اطلاعات کارجویان  | امکانات ویژه  | درج اطلاعات شرکتها
طراحی سایت، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام